راهنمای نویسندگان

نویسندگان محترم

با سلام

لازم است نویسندگان محترم پیش از اقدام به ارسال مقاله راهنمای تدوین مقالات و ضوابط نگارش مقاله فصلنامه را مطالعه نموده و با توجه به موارد ذکر شده اقدام به ثبت مقاله نمایند. در ضمن تکمیل و امضای فرم های زیر و بارگذاری تصویر آن ضروری است.

1- فرم تعهد نامه

2- فرم تعارض منافع

3- فرم مجوز دسترسی(حق کپی رایت)

به استحضار می رساند که راهنمای نویسندگان در دو بخش راهنمای فنی و راهنمای علمی تدوین شده است. همچنین در ادامه برخی نکات قابل توجه پیش از ارسال مقالات یادآوری می شود.

 1. مقالات دریافت شده توسط مجله علمی پژوهشی مطالعات آموزش و یادگیری، نخست به وسیله‌ی هیات تحریریه بررسی خواهند شد و در صورتی که مناسب تشخیص داده شوند، برای ارزیابی به سه نفر داور صاحب نظر، ارسال خواهند شد. برای حفظ بی‌طرفی، نویسندگان محترم باید اسامی نویسندگان را در فایلی جداگانه ارسال نمایند و از درج نام نویسندگان در اصل مقاله جدا خوداری نمایند، در غیر این صورت مقاله، وارد فرایند داوری نخواهد شد و همچنین حتما شماره همراه نویسندگان مخصوصا نویسنده مسئول مقاله در سامانه قید شود.
 2. هیات تحریریه‌ی مجله در رد یا قبول و نیز حک و اصلاح مقاله‌ها آزاد است.
 3. مسوولیت مطالب مقاله‌ها از هر نظر بر عهده‌ی نویسنده است.
 4. مقاله‌های ارسال شده نباید قبلاً در مجله‌ای دیگر یا در مجموعه مقاله‌ها، سمینارها و مجامع علمی به چاپ رسیده یا همزمان برای چاپ به جای دیگری سپرده شده باشد. در این راستا، نویسندگان محترم هنگام ارسال مقاله تعهدنامه را در سامانه بارگذاری نمایند. در غیر این‌صورت، مجله از ارسال مقاله برای داوری معذور خواهد بود.
 5. به منظور پرهیز از طولانی شدن فرایند بررسی مقاله، پیش از بارگذاری مقاله در سامانه مجله، به راهنمای فنی و علمی تدوین مقالات مراجعه نمایید.

     6. این مجله طبق مصوبه­ هیأت تحریریه­ بابت پذیرش و چاپ هر مقاله جمعاً مبلغ 5000000 ریال در دو نوبت به شرح زیر دریافت می کند:

الف) برای مقالاتی که در جلسه هیأت تحریریه مجله از لحاظ موضوعی پذیرفته شده و تعیین داور می شوند، برای ارسال به داوری مبلغ 1500000 ریال بابت هزینه داوری دریافت می شود.

مبلغ فوق هیچگونه تعهدی برای پذیرش و چاپ مقاله برای مجله ایجاد نخواهد کرد و صرفاً برای تأمین حق الزحمه داوری است که پس از دریافت فیش واریزی این مبلغ، مقاله به داوران ارسال خواهد شد.

نکته: نویسندگان گرامی پس از ارسال مقاله و پذیرش اولیه آن (تناسب موضوع با مجله)، هزینه داوری را واریز نموده و فیش پرداختی خود را در سامانه بارگذاری کنند در غیر این صورت امکان قرار گرفتن مقاله در فرایند داوری میسر نخواهد بود.

ب) از نویسندگان مقالاتی که پس از طی مراحل داوری، پذیرش گرفته و در نوبت چاپ قرار می گیرند، مبلغ 3500000 ریال (بابت هزینه ویراستاری و حق انتشار در مجله) دریافت می شود و پس از دریافت فیش واریزی این مبلغ، مقاله در نوبت چاپ قرار خواهد گرفت.

مبالغ یاد شده باید به شماره شبا بانک مرکزی جمهوری اسلامی (IR 530100004001071603020506) به نام تمرکز وجوه درآمد اختصاصی دانشگاه شیراز (با شماره شناسه 368071658115100141400285037100) واریز شود، توجه داشته باشید که وارد کردن شماره شناسه الزامی است و فقط به شناسه 30 رقمی اعلام شده واریز شود و از تایید و پذیرفتن فیش های بدون شناسه معذوریم. (حتماً شماره مقاله و نام مجله نیز قید شود) و رسید واریزی پس از اسکن، از طریق سامانه مجله ارسال شود.

راهنمای فنی تدوین مقالات

* با توجه به اینکه مجله برای ورود به پایگاه های معتبر علمی آماده می شود، رعایت موارد زیر در مقاله برای انتشار الزامی می باشد:

-          اسامی لاتین و فارسی در متن مقاله باید حتماً انگلیسی نوشته شوند  همه منابع فارسی هم به صورت لاتین نوشته شوند و در پایان منبع [In Persian]  نوشته شود.

(نکته: برای چک کردن نهایی، منابع فارسی قبل از ترجمه نیز در فایل حذف نشوند و در آخر منابع آورده شوند)

-          معادل انگلیسی اصطلاحات خارجی که ذکر آنها ضروری است به صورت اعداد توک (1، 2، ...) شماره‌گذاری و در پایین هر صفحه آورده شود.

-         اسامی محققان خارجی که در فهرست منابع وجود ندارد معادل انگلیسی آنها در پاورقی آورده شود.

 1. لطفا صرفا تنها سه فایل برای نشریه ارسال فرمایید: مقاله اصلی بدون نام نوینسدگان، نام نویسندگان، تعهدنامه.
 2. مقاله نباید بیش از 20 صفحه و مقاله‌ی کوتاه، بیش از 10 صفحه‌ی تایپ شده باشد.
 3. متن مقاله با فاصله‌ی 1 سانتی متر بین خطوط (single) نگارش شوند.
 4. مقالات در word 2013 و با رعایت حاشیه چپ و راست صفحه ازمتن : 4/25، حاشیه پایین صفحه از متن: 4،  حاشیه بالای صفحه از متن: 4/19 تایپ و تنظیم گردد.
 5. در ابتدای شروع هر پاراگراف لازم است نیم سانت (0/5) تو رفتگی رعایت شود، به استثنای پاراگراف هایی که در زیر عنوان قرار می گیرند.
 6. برای نوشتن کلمات مرکب یا بعضی افعال و واژگان مشابه از نیم­فاصله استفاده شود.
 7. برای اعدادی که اعشار دارند از علامت ممیز (/ ) استفاده شود و نقطه گذاشته نشود.
 8. ‌عنوان جدول‌ها به صورت روشن و گویا در بالای آن‌ها ذکر گردند. اگر جدولی اقتباسی است، نشانی آن در زیر جدول داده شود.
 9. تصاویر و یا نمودارها در برگ‌های جداگانه رسم و به صورت مجزا از جدول‌ها شماره‌گذاری گردند.
 10. عنوان‌های اصلی مقاله در وسط صفحه، با خط درشت و سیاه آورده شوند. عنوان‌های فرعی با حروف ریزتر نوشته و از سر سطر آغاز شوند و سطر مجزایی تشکیل دهند. عنوان‌های جزئی‏ تر از سر سطر آغاز و با دیگر مطالب در یک سطر آورده شوند.
 11. عنوان مقاله به صورت b lotus 14 bold وسط صفحه باشد.
 12. اسامی نویسندگان به صورت b lotus 12 bold وسط صفحه باشد.
 13. عناوین مقاله (چکیده، مقدمه و...): b lotus 14 bold باشد.
 14. متن چکیده با فونت b lotus 12 باشد.
 15. پاورقی با فونت b lotus  8  باشد.

 

راهنمای علمی تدوین مقالات

 1. فرمت منبع نویسی به صورت APA (نسخه هفتم) تدوین شود (منابع درون و برون متنی)
 2. چکیده فارسی بین 200 تا حداکثر 400 واژه و منطبق بر معیارهای APA، شامل هدف، روش، یافته ها و نتیجه گیری باشد. لطفا از ذکر نتایج عددی در چکیده خودداری شود.
 3. چکیده انگلیسی منطبق بر چکیده فارسی حداکثر 400 کلمه و منطبق بر معیارAPA، شامل هدف، روش، یافته و نتیجه گیری باشد.
 4. چکیده مبسوط انگلیسی(حداقل 800 - حداکثر 1000 کلمه) تهیه شود.
 5. چکیده انگلیسی و چکیده مبسوط انگلیسی پیش از ارسال بایستی توسط یک ویراستار متخصص اصلاح شده باشد.
 6. نوشته باید ساختار لازم مقاله‌ی علمی را داشته باشد. برای نمونه، یک مقاله‌ی تجربی باید دست کم دارای مقدمه، روش پژوهش، یافته‌ها، بحث و نتیجه‌گیری، یادداشت‌ها و منابع باشد.
 7. پاورقی ها، برابر مفاهیم و همچنین نام‌های خارجی که در فهرست منابع وجود ندارد با ذکر شماره در داخل متن، در پایین همان صفحه آورده شود.
 8. هرگونه سپاسگزاری از افراد یا موسسات در پایان مقاله قبل از یادداشت‌ها آورده شود.

با تشکر